Річні звіти ГУНП

 • 2017 рік

  Головним управлінням Національної поліції в Чернівецькій області упродовж 2017 року вживалися організаційні та практичні заходи для виконання завдань за пріоритетними напрямками поліцейської діяльності.

  Проведені поліцією превентивні та оперативні заходи загалом дозволили утримувати криміногенну ситуацію на території Чернівецької області під контролем, за певними напрямками службової діяльності – досягти позитивного результату. І це – незважаючи на наявність дестабілізуючих факторів суспільно-політичного, економічного та соціального характеру.

  Минулого року значна увага приділялася підвищенню ефективності управлінської діяльності, забезпеченню координації та узгодження дій підрозділів ГУНП, зміцненню співпраці з усіма правоохоронними структурами області, органами влади та громадськістю.

  Разом з управлінськими рішеннями реалізовано і низку якісних структурних перетворень. Зокрема, підвищено результативність роботи груп реагування патрульної поліції по забезпеченню публічної безпеки й порядку та протидії злочинності. Також створено ситуаційний центр, службу дільничних офіцерів поліції та підрозділ особливого призначення «КОРД».

  Зазначені рішення сприяли підвищенню рівня довіри громадян та зменшенню фактів порушення закону працівниками поліції.

  Завдяки вдосконаленню діяльності підрозділу «102», оператори якого приймають близько 85% звернень до поліції, покращено оперативність реагування на заяви та повідомлення громадян.

  У 2017 році в районах області розпочали свою роботу групи реагування патрульної поліції. Наразі на території краю у цілодобовому режимі функціонують 29 груп реагування патрульної поліції. Робота ГРПП забезпечила ефективність реагування на звернення громадян у сільській місцевості та скорочення термінів прийняття рішень.

  Охорону публічного порядку на території населених пунктів області організовано за принципом комплексного використання сил і засобів. У середньому, щодоби на службу по охороні громадського порядку та безпеки дорожнього руху заступало 500 поліцейських, 20 військовослужбовців Національної гвардії України та 100 членів громадських формувань.

  Як результат – зменшено кількість кримінальних правопорушень у громадських місцях на 11%, у тому числі на вулицях – майже на 5%.

  Важливим напрямком діяльності поліції й надалі залишається ювенальна превенція. Завдяки посиленню профілактичної роботи серед неповнолітніх і запровадженню нових форм та методів роботи, вдалося на 37.6% зменшити кількість дітей, котрі потерпіли від протиправних дій. Також на 8.6% менше зареєстровано кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, та на 4.8% зменшилася кількість дітей, котрі взяли участь у вчиненні злочинів.

  Протягом звітного періоду на території області відбулося понад 4 тисячі масових заходів, у яких взяли участь близько 2 мільйонів громадян. Завдяки ефективній роботі поліцейських Управління превентивної діяльності, вдалося уникнути порушень правопорядку та надзвичайних подій.

  В результаті плідної співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, в громадських місцях населених пунктів і на автошляхах області встановлено уніфіковані системи відеоспостереження.

  На даний час близько тисячі відеокамер контролюють стан правопорядку та безпеки дорожнього руху по всій території Чернівецької області. Використання сучасних систем відеонагляду суттєво покращило оперативність реагування на правопорушення, розкриття злочинів і притягнення до відповідальності винних осіб.

   

  Загалом, упродовж року до чергових служб органів та підрозділів поліції області надійшло 98736 заяв і повідомлень громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Серед них: 80972 – розглянуто у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», по 12809 повідомленнях, які на момент реєстрації мали ознаки кримінальних правопорушень, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

   

  Минулого року в області організовано та проведено 7 загальнодержавних профілактичних заходів, результати яких щоразу доводили свою високу ефективність. Як наслідок, досягнуто зменшення кількості таких небезпечних злочинів: спричинення тяжких тілесних ушкоджень, розбійні напади, зґвалтування, незаконні заволодіння транспортними засобами, шахрайства, крадіжки з квартир і хуліганства.

  При цьому, працівники поліції розкрили всі факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень, 14 з 16 скоєних убивств і 19 з 23 розбійних нападів.

  За звітний період на території області зареєстровано 8665 кримінальних правопорушень, що на 7.5% більше у порівнянні з 2016 роком.

   

  Зростання кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень відбулося за рахунок збільшення виявлених латентних злочинів працівниками поліції. Зокрема, на 69% більше виявлено наркозлочинів (410 проти 243), злочинів пов’язаних з незаконним обігом зброї – на 72% (155 проти 90), розкрадань – на 98% (416 проти 210), злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин – на 196% (249 проти 84), злочинів, пов’язаних з незаконним використанням бюджетних коштів – на 201% (214 проти 71) тощо.

  Таким чином, збільшення кількості зареєстрованих злочинів на території області не зумовлено ускладненням стану криміногенної обстановки.

   

  Реалізація проектів з реформування блоку кримінальної поліції та слідчих підрозділів дозволила підвищити ефективність роботи з розкриття та розслідування злочинів.

  Зокрема, загальна кількість розкритих кримінальних правопорушень (за якими особам повідомлено про підозру) зросла на 29.4% (з 3132 до 4052).

  Також на 22.9% (з 3656 до 4489) збільшилася кількість розслідуваних кримінальних правопорушень.

  До кримінальної відповідальності притягнуто 2197 злочинців (у тому числі 14 вбивць; 29 розбійників; 23 злочинців, котрі спричинили тяжкі тілесні ушкодження; 59 грабіжників; 283 крадіїв з квартир та будинків; 45 шахраїв; 212 осіб, котрі скоїли злочини, пов’язані з наркотиками; 116 вчинили злочини, пов’язані з незаконним обігом зброї; 56 хуліганів; 51 викрадача авто, тощо).

  Злочинною діяльністю державним інтересам та громадянам завдано збитків на суму 36.7 млн. грн., з яких добровільно відшкодовано 13.9 млн. грн. та накладено арешт на кошти і майно злочинців на суму 14 млн. грн.

  Працівники слідчих підрозділів ГУНП затримали 141 особу в порядку ст. 208 КПК України (Затримання уповноваженою службовою особою).

  Відносно 240 злочинців суди обрали міру запобіжного заходу «тримання під вартою», відносно 153 – «домашній арешт».

  Поліцейськими проводилися оперативно-розшукові та розвідувальні заходи, спрямовані на документування незаконної діяльності організованих груп і злочинних організацій, які діяли на території області.

  Так, упродовж минулого року до суду скеровано кримінальні провадження відносно 14 членів 4-х організованих злочинних груп. Дві з них займалися незаконним обігом наркотиків, одна – незаконними операціями з підакцизними товарами, інша – квартирними крадіжками. Загалом, даними злочинними групами скоєно 64 злочини, з яких 49 –тяжких та особливо тяжких.

  З метою відшкодування збитків державним інтересам на майно учасників організованих злочинних груп накладено арешт на суму 1 млн 457 тис. грн.

  Проведено роботу щодо недопущення поширення наркоманії на території області та виявлення осіб, котрі причетні до незаконного обігу наркотичних засобів.

  Зокрема, в ході оперативно-розшукових заходів викрито 410 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. З них:

  – незаконних посівів нарковмісних рослин – 69;

  – незаконне зберігання наркозасобів – 201;

  – безпосередній збут наркотиків – 121;

  – виявлених наркопритонів – 14, нарколабораторій – 4.

  З незаконного обігу вилучено понад 60 кілограмів наркотичних засобів, 1 кілограм 891 грам психотропних речовин та 121 літр прекурсорів.

  Ліквідовано 4 міжнародних канали потрапляння наркотичних засобів на територію області та держави.

  Під час розслідування 212 злочинцям оголошено про підозру у вчиненні 284 злочинів.

  Розслідувано 332 кримінальних правопорушення.

  За рахунок проведення в березні та вересні на території області загальнодержавних профілактичних заходів, спрямованих на посилення протидії незаконному обігу зброї, кількість викритих кримінальних правопорушень цього виду збільшилася на 72% (з 90 до 155). Повідомлено про підозру по 133 злочинах, розслідувано 132 кримінальних правопорушення.

  З незаконного обігу вилучено:

  - 60 одиниць вогнепальної зброї;

  - 12 гранат;

  - 1827 шт. набоїв різного калібру;

  - 18 одиниць травматичної зброї;

  - 5 кг вибухових речовин.

  Значну увагу поліцією у 2017 році приділено проведенню превентивних заходів, направлених на попередження дорожньо-транспортних пригод.

  На автодорогах області сталося 330 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими. У зазначених автопригодах 72 учасники дорожнього руху загинули та 367– травмовано.

  Основними причинами ДТП, що трапляються на Буковині, є:

  - перевищення швидкості та створення аварійної ситуації (124 випадки);

  - порушення вимог проїзду перехресть (102 факти);

  - керування автотранспортом у нетверезому стані (57 випадків).

  Загалом, за порушення Правил дорожнього руху до адміністративної відповідальності притягнуто близько 38 тис. учасників дорожнього руху. З них 3224 – за керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

  З метою підвищення безпеки на автошляхах області, поліцією постійно здійснюється комплекс організаційних і практичних заходів. Серед них:

  - інформування населення про Правила дорожнього руху та роз’яснення відповідних норм законодавства;

  - постійне патрулювання на всіх аварійно-небезпечних ділянках автодоріг області;

  - обстеження стану доріг спільно з автодором та комунальниками;

  - висвітлення інформації про стан аварійності, причини скоєння ДТП та необхідність дотримання ПДР.

  Спільно з Управлінням захисту економіки проводилася цілеспрямована робота по виявленню, запобіганню та припиненню економічних злочинів.

  Насамперед, заходи були спрямовані на боротьбу з корупцією й хабарництвом у сферах, які мають стратегічне значення для економіки держави.

  Так, упродовж 2017 року виявлено 490 кримінальних правопорушень. 125 особам оголошено про підозру за вчинення 352 кримінальних правопорушень.

  По 506 злочинах розслідування закінчено та скеровано до суду.

   

  З метою недопущення розкрадання бюджетних коштів, скасовано результати 77 державних закупівель (тендерів), на загальну суму 341,4 млн. грн.

  Поліція продовжує вживати організаційних та практичних заходів для зменшення на Буковині рівня злочинності, дотримання прав і свобод громадян, попередження та розкриття резонансних злочинів.

  Тому, основними пріоритетами діяльності ГУНП в Чернівецькій області у 2018 році й надалі залишаються:

  - дотримання законності при прийнятті та реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, внесенні відповідних відомостей до ЄРДР, а також закритті кримінальних проваджень;

  - підвищення якості та оперативності реагування на кримінальні правопорушення та інші події;

  - протидія організованій злочинності;

  - документування злочинної діяльності осіб, котрі вчиняють злочини у сфері торгівлі людьми;

  - більш ефективна протидія незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин, документування злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, виявлення каналів переміщення наркозасобів, викриття та припинення функціонування нарколабораторій;

  - підвищення ефективності забезпечення публічної безпеки і порядку, зниження рівня вуличної злочинності, зменшення аварійності дорожнього руху.

 • 2018 рік
 • 2019 рік
 • 2020 рік
 • 2021 рік