Як подавати звернення
Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» (далі – Закон), звернення може бути усним чи письмовим. Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні «гарячі лінії» та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
Звернення на електронну адресу
Шаблон звернення
Електронна пошта
Як подати звернення
- У зверненні має бути зазначено:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- місце проживання громадянина;
- викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
- Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
-
В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення, надіслане без використання електронного підпису, повинно мати вигляд скан-копії або фотокопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
Відповідно до наданого НПУ роз’яснення Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, електронне звернення може бути виготовлене за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії та надіслано з використанням мережі Інтернет.
Види звернень
Пропозиція або зауваження
Звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.
Заява або клопотання
Звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання – письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Скарга
Звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.
Запит на публічну інформацію
Інформація на запит надається безкоштовно. Проте у випадку, якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом понад 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на їх копіювання або друк.
Про запит на публічну інформацію
Запит на публічну інформацію подається фізичною або юридичною особою, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, факсом або телефоном.
Закон України «Про доступ до публічної інформації»
Запит можна подати
- поштою: 58008, м. Чернівці, вул. Головна, 24 (на конверті вказувати «Публічна інформація»);
- електронною поштою: [email protected]
- особисто за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 24
Особистий прийом громадян
Запис на прийом проводиться попередньо в робочі дні з 09.00 год. до 18.00 год. (обідня перерва з 13.00 год. до 14.00 год.), та закінчується за добу до дня прийому. Громадяни, які прибули на попередній запис та прийом зобов’язані мати при собі документи, які посвідчують їх особу, або документи, які підтверджують їх повноваження щодо представництва інших осіб. Відсутність таких документів є підставою для відмови в особистому прийомі. Прийом громадян здійснюється за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 24 Телефон приймальні громадян ГУНП в Чернівецькій області: 59-17-32
перша середа місяця
10.00-13.00
другий вівторок місяця
10.00-13.00
четвертий понеділок місяця
10.00-13.00
перший четвер місяця
10.00-13.00
третя п'ятниця місяця
10.00-13.00