Представники Національної поліції України та Державної прикордонної служби України взяли участь у 33-й щорічній конференції кримінального аналізу. Українські поліцейські долучилися до роботи тематичних сесій, під час яких обговорювали та переймали передовий досвід ефективного застосування можливостей кримінального аналізу в правоохоронній сфері.
Упродовж тижня за сприяння Міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP) Міністерства юстиції США працівники Департаменту кримінального аналізу та аналітики територіальних підрозділів поліції спільно з представниками Державної прикордонної служби України долучилися до роботи щорічної навчальної конференції у м. Грейпвайн (штат Техас). Її організатором була «Міжнародна асоціація кримінальних аналітиків». У заході взяли участь 774 представники аналітичних підрозділів із правоохоронних органів 21 країни. Також були запрошені представники поліції Далласу і Техасу.
Навчальна конференція була розбита на тематичні сесії, у ході яких учасникам заходу демонстрували найсучасніші аналітичні розробки, інструменти, методи та форми здійснення кримінального аналізу.
Аналітичні можливості української поліції презентував начальник Департаменту кримінального аналізу Нацполіції Роман Бутко:
«Учасники заходу з інтересом прослухали виступ на тему «Кримінальний аналіз в Україні: розширення можливостей в умовах війни та роль кримінальних аналітиків у розслідуванні воєнних злочинів». Адже через повномасштабне вторгнення росії на територію України наш досвід у розслідуванні саме воєнних злочинів окупантів є цінним, а подекуди – навіть унікальним».
Він також зазначив, що українських кримінальних аналітиків особливо зацікавили презентації щодо підтримки роботи слідчих за допомогою картографії та особливостей ідентифікації закономірностей за допомогою матричного аналізу. Окрім того, важливою для аналітиків Нацполіції, особливо під час упровадження в Україні системи оцінки загроз від організованої злочинності, стала сесія, під час якої спікери розповідали про аналітику з управління загрозами, оцінку ризиків злочинності та вплив природних "бар'єрів" на злочинність, основи оцінки та управління поведінковими загрозами.
Також представники правоохоронних органів США розповіли про власний досвід аналітичної діяльності, як-от оцінка наслідків поліцейської присутності в зонах з високою концентрацією майнових злочинів, аналіз соціальних мереж торгівлі людьми, пошук інформації за методом OSINT та інтерпретації такої інформації.
Окрім участі у навчальній конференції, українські поліцейські та прикордонники ознайомитися із особливостями роботи правоохоронців США безпосередньо за місцями їхньої дислокації. Зокрема побували у Фьюжн-центрі департаменту поліції Далласа, який виконує функції ситуативного, оперативного, тактичного аналізу, а також надає допомогу в обміні різною інформацією, її оцінці, аналізі та прийнятті на її основі рішень у сфері безпеки.
«За результатами участі у міжнародній конференції досягнуто домовленостей щодо розбудови служби кримінального аналізу, а також підвищення рівня міжнародної взаємодії для оперативного обміну найкращими світовими практиками кримінального аналізу. Адже впровадження і застосування актуальних форм і методів роботи сприятиме ефективній протидії злочинності», - підсумував начальник Департаменту кримінального аналізу Нацполіції Роман Бутко.
За матеріалами Департаменту кримінального аналізу
Національної поліції Україн