25 серпня, в Києві, відбувся перший “Форум спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі”. Захід організований МВС за підтримки Дитячого фонду UNICEF в Україні.
Форум об'єднав більше сотні учасників, які займаються безпекою закладів освіти. Серед них представники органів центральної і місцевої влади, представники ювенальної превенції Національної поліції України та фахівці ДСНС України, директори шкіл і безпосередньо спеціалісти з безпеки.
Учасники заходу обговорили сучасні виклики та рішення, стратегії і концепції подальшої співпраці в питанні створення безпечного освітнього середовища.
Напередодні своє навчання завершили ще 30 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі. За словами заступниці міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко, кожен з них має стати суттєвим посиленням для громад.
МВС України разом з UNICEF сумарно підготували уже близько 120 фахівців. З них 85% уже працює в громадах з закладами освіти.
“Враховуючи вчорашній випуск, ми зможемо покрити сумарно 330 закладів освіти в 110 громадах. Але ми усвідомлюємо, що в межах України цього недостатньо. Попри те, ці спеціалісти мають стати двигуном безпекової компетентності для учасників освітнього процесу”, – зазначила заступниця очільника МВС.
МВС разом з іншими органами влади вибудовує нову модель безпеки в освіті.
За словами заступниці міністра, усвідомлюючи виклики, які кожного дня змінюються, МВС нарощує потенціал громад. І спеціаліст з безпеки має стати одним із компонентів цього потенціалу.
Окрім того під час свого виступу Катерина Павліченко окреслила головні фактори небезпеки для учнів. Серед них є сталі чинники, а є ті, що виникли у звʼязку із повномасштабною війною:
- Ракетні та артилерійські обстріли
- Забруднення території вибухонебезпечними предметами
- Збільшення кількості озброєння
- Психоемоційне напруження
- Булінг
- Домашнє насильство
- Шкідливі звички
- Пожежі
- Небезпека на дорозі
- Кібернебезпека
Тож під час спільної роботи на форумі спеціалісти різних сфер діяльності обговорювали варіанти протистояння цим факторам.
Під час першої панельної дискусії слово мала заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Вона презентувала присутнім платформу «Дія. Освіта» і розповіла, як захистити дітей від небезпеки в інтернеті. Слово мала і Дарʼя Герасимчук - радниця і уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації. Вона провела опитування учасників форуму та наголосила на важливості роботи кожного, адже від сьогоднішньої безпеки дітей залежить майбутнє нашої держави.
Окрім того за участі безпосередньо представників ДСНС та НПУ в рамках проекту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» обговорили запобігання та усунення негативних явищ, їх шкідливих наслідків щодо безпеки учнів.
Учасники форуму зазначали про недоліки в законодавстві, повʼязані із безпекою школярів, наголошували на тому, що у великих навчальних закладів є потреба у заступнику директора школи із безпеки в освітньому середовищі. Для цього необхідно створити нові робочі місця. Представники закладів освіти додавали - матеріалів для навчання недостаньо, тож дійшли згоди із рятувальниками з приводу колективної роботи в цьому напрямку.
Наприкінці форуму запрошені гості працювали в групах. Під час комунікації оголошували існуючі проблеми у безпеці в освітньому середовищі та колективно пропонували вирішення кожного із озвучених питань. Усі - дійшли до спільних рішень і за результатами обговорень підбили висновки та дороговкази для подальшої роботи.
Департамент комунікації МВС України