Аферисти вигадують нові схеми привласнення коштів громадян пристосовуючи їх до сьогодення. Все частіше шахраї пропонують фінансову "допомогу", як для внутрішньо-переміщених осіб так і для жителів краю. Щоб не втратити заощадження працівники поліції закликають не довіряти не перевіреній інформації.
До поліції звернулася 48-річна жителька Дністровського району, яка стала жертвою шахрайства. Жінка розповіла поліцейським, що в одній із соціальних мереж побачила оголошення про отримання грошової допомоги. Потерпіла, перейшла за посиланням, ввела особисті дані та дані банківської картки, після чого з її рахунку зникло понад 5500 гривень. Лише після списання коштів жінка зрозуміла, що стала жертвою аферистів та звернулася за допомогою до правоохоронців.
За вказаним фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження, передбачене частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Працівники поліції наголошують: для того, щоб отримати допомогу жодна реальна установа не вимагає розголошення особистих даних, а тим паче секретних кодів від карткових рахунків.
Також шахраї розсилають SMS-повідомлення про отримання грошової допомоги із текстом “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6 500. Zarahuvatu…” і далі йде фішингове посилання. Не переходьте за ним і нічого не заповнюйте!
Якщо ви залишали у «Дії» заяву на отримання одноразової грошової допомоги, очікуйте сповіщення про нарахування грошей у застосунку банку, клієнтом якого ви є. Сповіщення про нарахування грошей не містить жодних посилань, а лише текстову інформацію.
Якщо ви все ж таки потрапили до пастки шахраїв одразу телефонуйте до фінансової установи з проханням заблокувати ваші банківські рахунки, а також на спецлінію «102».
Відділ комунікації поліції Чернівецької області