Незважаючи на зміни в законодавстві та активну пропаганду нетерпимості до насильницьких дій, постраждалі все ще воліють мовчати про свою проблему і не шукають захисту. На цьому наголосила заступниця начальника УПД ГУНП в Чернівецькій області Олена Баранова під час засідання круглого столу, присвяченого боротьбі з домашнім і ґендерним насильством.
У заході, що відбувся в обласній військовій адміністрації, взяли участь правоохоронці, представники органів влади, територіальних громад і громадських організацій.
Заступниця начальника УПД ГУНП в Чернівецькій області Олена Баранова розповіла учасникам круглого столу про заходи, які проводить поліція для попередження і протидії домашньому насильству.
«Протягом 2022 року до поліції Буковини надійшло понад 12 тисяч заяв і повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством. Серед них 172 випадки мали ознаки кримінального правопорушення. До адмінвідповідальності за статтею 173-2 КУпАП притягнуто приблизно 4 тисячі осіб», – зазначила підполковник поліції.
Зі слів Олени Баранової, цьогоріч поліцейські винесли кривдникам понад 1600 термінових заборонних приписів. Зокрема, зобов’язали залишити та не перебувати в місці проживання постраждалої особи й заборонили в будь-який спосіб контактувати з нею.
«Винісши заборонні приписи, співробітники поліції постійно відвідують ці сім’ї та перевіряють дотримання зазначених обмежень і заборон», – наголосила заступниця начальника УПД обласного управління Нацполіції.
Олена Баранова закликала представників територіальних громад звертати посилену увагу на випадки домашнього насильства в громадах і доводити до населення інформацію про те, що факти домашнього насильства не потрібно замовчувати і повідомляти про них поліцію та відповідні служби.
«Не потрібно боятися! Ми ретельно розглядаємо кожну ситуацію та маємо дієві засоби для допомоги постраждалим та їх захисту», – зауважила підполковник поліції.
Відділ комунікації поліції Чернівецької області