Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
«Дій проти насильства»: у Чернівцях поліцейські взяли участь у квесті
Опубліковано 28 листопада 2023 року о 16:09

«Не замовчуй та не толеруй насильство! Кажи ні – кривднику!» Під такими гаслами сьогодні, 28 листопада, відбувся інтерактивний захід за участі правоохоронців, представників влади, соціальних служб, громадських організацій та студентів. Нагадаємо, на Буковині тривають акції у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» та завершаться 10 грудня.

До інформаційно-просвітницької гри організатори недарма запросили студентів юридичного і факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича. Адже саме представники цих професій у своїй діяльності зіштовхуються з усіма видами насильств. Відтак – досконало повинні знати про види домашнього насильства, виявляти їх серед населення, належно на них реагувати, а жертвам – надати кваліфіковану допомогу.

–    У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» ми організували та проводимо з іншими суб’єктами, що протидіють домашньому насильству, квест для студентів. Гра командна. Діти відповідатимуть на заздалегідь підготовлені запитання. Це зорієнтує учасників заходу у подальшому у своїй діяльності виробити алгоритм дій щодо виявлення, запобігання та протидії домашньому насильству, – каже Альона Тодоріко, старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини НПУ.

Відповідно до задуму, учасники квесту поділилися на п’ять команд по четверо осіб та разом з наставниками почергово змінювали локації. Зокрема, однією із них було Чернівецьке районне управління поліції. Працівники сектору протидії домашньому насильству попередньо підготували запитання, що стосуються юридичного аспекту цього злочину. 

Так, поліцейські нагадали студентам про відповідальність, яка передбачена чинним законодавством за вчинення гендерно зумовленого насильства. Студенти проявили обізнаність у цій сфері та в ігровій формі по черзі відповідали на поставлені запитання.

–    Я з командою номер три прибув на локацію у поліцію. Всі учасники активно брали участь у квесті, правильно відповідали на запитання та виявили інтерес до цієї соціальної проблеми, – сказав Василь Руданець, інспектор відділу підтримки Управління головної інспекції ГУНП в Чернівецькій області

Поліцейська, яка входить до мобільної групи реагування, що виїжджає на виклики та документує випадки домашнього насильства, розповіла про спеціальні заходи протидії цьому виду злочину.

–    Такі заходи корисні не лише для студента-юриста, а й кожної пересічної людини. Адже всі ми повинні знати, куди варто звертатися у небезпечних випадках за допомогою. Потрібно, щоб люди не боялися, не мовчали і не потерпали від домашнього насильства в сім’ї, – каже Марія-Альвіна Бота, студентка ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Крім локації у ЧРУПі, були ще чотири: в Управлінні патрульної поліції, «Місті добра», Центрах соціальних служб та допомоги врятованим. Тут студенти відповідали на запитання щодо надання соціальної та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства. Також спільно з кураторами учасники заходу обговорили найтиповіші причини, які призводять до конфліктних ситуацій у сім’ях, відтак – вчинення насильства.

Правоохоронці укотре нагадали присутнім на неприпустимості приховування таких фактів і перелічили адреси закладів, куди можна звертатися за допомогою людям, які потерпають від протиправних дій кривдників. Відповідні брошури з інформацією роздали студентам.

Нагадаємо, у випадках домашнього насильства, крім поліції, ви можете також звернутися за допомогою до:

-    Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й побутові, педагогічні, медичні, інформаційні та юридичні послуги. Тел. (0372) 582383;

-    Обласної комунальної установи «Соціальний центр матері та дитини». Сюди для тимчасового проживання можуть звернутись вагітні жінки та матері з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тел. (0372) 527998;

-    Чернівецького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут надають допомогу сім'ям; батькам, які виховують дітей з особливими потребами; дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі. Тел. (0372) 526434;

-    Служби у справах дітей Чернівецької міської ради, яка організовує та реалізовує заходи, спрямовані на покращення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. Тел. (0372) 523405.

Про цю соціальну проблему потрібно говорити відкрито та вголос, наголосили правоохоронці. Адже не існує жодної причини, через яку варто терпіти знущання кривдника. Якщо Вам відомі випадки, коли серед ваших родичів, друзів чи знайомих є люди, які потерпають від різного виду насильства, замовчувати такі факти не варто. Кожен такий прихований випадок тягне за собою негативні, а іноді – трагічні наслідки.Відділ комунікації поліції Чернівецької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux