Головне слідче управління спільно з Департаментом кримінального аналізу Національної поліції України ідентифікувало особу ще одного російського військового, який в березні 2022 року зґвалтував 55-річну жінку під погрозою смерті — їй та її близьким. В момент повномасштабного російського вторгнення потерпіла разом із сім’єю перебувала у місті Маріуполь, і переховувалась від обстрілів в підвалі багатоповерхівки.
До місця їхнього сховища увійшли представники незаконного військового формування так званої лднр. Під приводом перевірки документів один із них завів жінку в квартиру нагорі, де зґвалтував, погрожуючи вбивством їй та її родичам.
Потерпіла запам’ятала ім’я та зовнішність злочинця. Поліцейські склали з її слів фоторобот підозрюваного і перевірили майже пів сотні окупантів, які незаконно перебували наприкінці березня – початку квітня 2022 року в м. Маріуполь, і могли вчинити злочин стосовно потерпілої. Саме серед них жінка впізнала свого кривдника.
Ним виявився 51-річний уродженець міста Тюмень, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності на росії, а з 2014 року бере участь в незаконних воєнізованих формуваннях.
На підставі отриманих Головним слідчим управлінням Національної поліції України даних за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора окупанту оголошена підозра про порушення законів та звичаїв війни, поєднане з жорстоким поводженням до цивільного населення (ч.1. ст. 438 Кримінального Кодексу України).
Нагадуємо, що розслідування воєнних злочинів на деокупованих територіях триває, і покази свідків та потерпілих є вирішальним фактором для їхнього ефективного документування та ідентифікації воєнних злочинців.
Сексуальне насильство під час воєнного конфлікту — найлатентніший з воєнних злочинів: потерпілі бояться помсти від своїх кривдників та публічного осуду.
Спеціально для роботи з такими випадками на базі Головного слідчого управління створено два спеціалізованих управління: організації розслідування та документування воєнних злочинів. Такі ж спеціалізовані слідчі підрозділи ефективно працюють в дев’яти областях, суміжних із зоною бойових дій – в тому числі і Донецькій.
Їхні співробітники володіють всіма необхідними інструментами й навичками для роботи з потерпілими від воєнних злочинів і за необхідності залучають до співпраці психологів та інших фахових спеціалістів, гарантуючи заявникам повну конфіденційність. Жертвам або свідкам воєнних злочинів можна звернутись до спеціалізованих управлінь за телефонами:
Київська область
Адреса: с. Гостомель, вул. Остромирська, 37 (Будинок культури)
Телефон: +380638785822
E-mail: [email protected]
Телеграм: https://t.me/gostomelskaotg
Адреса: м. Буча, вул. Енергетиків 2, Публічна бібліотека Бучанської громади
Телефон: +380680461655
Телеграм: https://t.me/+CWFuF4bFOBw5YjU6
Сумська область:
Адреса: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва 23
Телефон: +30665141773
E-mail: [email protected]
Харківська область
Адреса: м. Харків, вул. Весніна 14
Телефон: +380934943162
Телеграм: https://t.me/slidstvo_police_kharkiv
Чернігівська область:
Адреса: м. Чернігів, пр. Перемоги 74
Телефон: +380638162475
Телеграм: https://t.me/cn_war_crime
Донецька область
Адреса: м. Дніпро, вул. Винокурова (Дніпросталівська) 2
Донецька обл., м. Покровськ, вул. Мандрика 7
Телефон: +380677990696; +380996159066.
E-mail: [email protected]
Телеграм: https://t.me/WarCrimesDon
Луганська область
Адреса: м.Дніпро, вул. Філософська 39а
Телефон: +380662743990
E-mail: [email protected]
Телеграм: https://t.me/slidstvo_police_lugansk_region
Запорізька область
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Матросова 29
Телефон: 380969267562
За матеріалами Головного слідчого управління