Зловмисники через соцмережі розповсюджують фейкові повідомлення про можливість отримати 1000 гривень на банківську картку від імені популярної мережі супермаркетів. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.
Аферисти розповсюджують посилання на підконтрольні їм фішингові ресурси, де для отримання коштів пропонується ввести дані банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії), а потім підтвердити операцію у своєму інтернет-банкінгу або надати отриманий пароль підтвердження.
Також при переході за посиланнями з комп’ютера система запитує дозволу на доступ веб-ресурсу до агенту підпису користувача ЦСК.
Надання таких дозволів та даних дозволяє шахраям отримувати доступ до облікових записів і розпоряджатися грошовими коштами на рахунках громадян.
Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад, щоб не втратити свої гроші:
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- отримуйте дані про акції лише на офіційному сайті супермаркету;
- перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
- не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;
- не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.
При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту!
Департамент кіберполіції
Національної поліція України