Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Ігор Клименко: «На лінії бойового зіткнення у Силах оборони виконують завдання підрозділи Нацгвардії, Держприкордонслужби та Нацполіції»

Опубліковано 09 грудня 2024 року о 18:15

На цьому наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству “РБК-Україна”. Також у прифронтових областях, за словами очільника МВС, в екстремальних умовах виконують завдання підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Більша половина особового складу Національної гвардії, а також половина Державної прикордонної служби задіяна у виконанні бойових завдань в зоні бойових дій. Так само 40-45 тисяч поліцейських постійно знаходяться в зоні бойових дій та у прифронтових регіонах», - зазначив Міністр, додавши, що в складі зведених загонів поліцейські разом із прикордонниками також несуть службу на кордоні з Білоруссю.

Він пояснив, що загальна чисельність особового складу Національної поліції 100 тисяч поліцейських. Із них 10 тисяч перебувають на лінії фронту, ще 25 тисяч несуть службу в зоні бойових дій, ще 25% - це жінки, а 17% поліцейських не досягли мобілізаційного віку.

«Тобто практично всі сили Національної поліції на сьогоднішній день задіяні. Плюс до цього ми займаємося евакуацією людей, роботою на блокпостах», - підкреслив Ігор Клименко.

Він нагадав про те, що сили МВС, беручи участь у бойових діях, ще повинні виконувати й основні функції у межах своїх повноважень.

Зокрема, прикордонники – нести службу на кордоні з ЄС та Молдовою. Поліцейські – контролювати обіг зброї, розкривати злочини, охороняти громадський порядок, нацгвардійці здійснювати конвоювання тощо.

За словами Міністра навантаження на підрозділи системи МВС в умовах воєнного стану зросло вдвічі. Тому детальніше зупинився на безпековій ситуації всередині країни.

“Ми чітко розуміємо, що всі підрозділи залишилися на території держави після початку війни і всі підрозділи у нас тим чи іншим чином задіяні до виконання обов'язків. Більш того, я можу вам сказати всі гуманітарні і не тільки гуманітарні вантажі супроводжуються також працівниками Національної поліції”, - наголосив Ігор Клименко.

Він додав, що в суспільстві немає розуміння того, що безпека в державі не буде сама собою забезпечуватися, якщо не буде поліцейських на вулицях наших населених пунктів.

Адже, зауважив очільник МВС, люди бачать здебільшого роботу дільничного офіцера поліції чи поліцейського офіцера громади. Але не бачать велику кількість слідчих, які документують тисячі злочинів, в тому числі і воєнних, із ризиком для свого здоров'я та життя. Не бачать велику армію оперативного складу поліції, який розкриває злочини для того, щоб людям жилося спокійніше.

“Кожної доби на службу заступає шість з половиною тисяч нарядів на охорону громадського порядку і на реагування на злочини. Ми сьогодні говоримо, і це вимога Президента, що в сільській місцевості поліцейський наряд має приїхати не пізніше ніж за 20 хвилин на місце скоєння злочину, а в місті не більше ніж за 10 хвилин. Величезна країна, багато людей, значна кількість злочинів скоюється - і ця система реагування також має працювати”, - підсумував Ігор Клименко.

Департамент комунікації МВС України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux