Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

«Невидимий мисливець на полі бою»: історія захисника, спецпризначенця поліції Буковини з позивним «Жнець»

Опубліковано 24 лютого 2026 року о 10:29

Вже 4 роки хоробрі українці демонструють стійкість перед обличчям російської агресії, яка стала новою фазою розпочатої 12 років тому російсько-української війни. Спецпризначенець поліції Буковини з позивним «Жнець» - серед перших героїв, хто став на захист нашої держави від ворога. Його очі бачили пекло війни – зруйновані міста, втрати побратимів, безперервні обстріли окупанта…Проте він ні на мить не втрачав внутрішньої сили для спротиву армії рф та звільнення рідної землі від ворога. Він вижив, щоб продовжити боротися за майбутнє наших синів і доньок – цілого покоління славних українців.

У четверту річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну розповідаємо історію поліцейського, який повернувся додому після виконання бойового розпорядження і продовжує працювати в Роті поліції особливого призначення ГУНП в Чернівецькій області.

За плечима спецпризначенця – понад 25 років служби в правоохоронних органах на різних посадах. Зокрема, обіймав посаду начальника відділення снайперів Стрілецького батальйону поліції Буковини. Нині поліцейський працює інспектором-вибухотехніком РПОП забезпечує публічну безпеку в умовах воєнного стану. 

Проте бойовий досвід чоловік здобув ще під час російсько-української війни у 2014 році: у складі  різних спецпідрозділів здійснював антитерористичні заходи та охорону громадського порядку на сході України.

«У 2022 році розпочалась повномасштабна війна: тоді я перебував на посаді снайпера в підрозділі роти поліції особливого призначення «Захід», в якому ми захищали державу на території Харківської, Донецької та Херсонської областей. Серед наших завдань на Харківському напрямку – виявлення і недопущення подальшого просування противника на закріпленій ділянці, зачистка міст, - згадує спецпризначенець поліції. – Усі бойові завдання наш підрозділ виконав на відмінно». 

Але 7 місяців його перебування на передовій були для поліцейського нелегкими через неможливість бути поруч з дружиною, яка очікувала на малюка: «На щастя, найголовніше – між нами був зв'язок і ми могли постійно спілкуватися, я запевняв кохану, що зі мною все добре, аби вона не переживала, та щоб вагітність проходила добре. Згодом дружина телефоном повідомила мені радісну звістку, що в мене народився син».

У 2024 році було створено Стрілецький батальйон поліції особливого призначення при ГУНП в Чернівецькій області. Тоді Жнець вирішив доєднатися до підрозділу і далі обороняти Україну від ворога.

«У січні 2025 року ми з побратимами отримали спецрозпорядження і були направлені в Донецьку область для виконання бойових завдань. Там перед підрозділом з кращих снайперів стояли цілі: знешкодження ворога, знешкодження FPV – дронів, дронів з оптоволокном, інших літальних апаратів. Також ми проводили розвідку, дорозвідку, виявлення позицій, недопущення ворога до позицій суміжників», - розповідає Жнець. 

За словами Героя, запорукою його успішного «полювання на окупантів» були виваженість, внутрішній спокій, спостережливість, водночас – точність і безкомпромісність. Тож такий позивний на передовій воїн отримав невипадково, адже володіє високою військовою майстерністю, має вагомі бойові здобутки та вміє чітко та ефективно виконувати поставлені завдання. 

Спецпризначенець також розповідає, що для снайпера важливо не лише влучно стріляти, але й вміти гарно маскуватися, залишаючись для противника невидимим «мисливцем».

Найважчим для поліцейського в той момент було переживати втрати бойових побратимів, які стали для нього другою сім’єю.

Попри всі складнощі, у воїна, як і в кожного бійця, була одна мета – вижити, знищити ворога і не допустити його прориву.

«Певний час на мене була покладена важлива місія – координувати роботу взводу снайперів і готувати хлопців до успішного виконання бойових завдань», - зазначає поліцейський і ділиться, що тоді відчував надзвичайну відповідальність за кожного побратима, про якого мав подбати.

 Головною мотивацією Женця повернутися до рідного дому живим і здоровим була його сім’я – дружина та двоє діток: 

«Коли відчинив двері своєї оселі, побачив найдорожчих людей – мені одразу стало легше на душі – і я відчув теплі обійми своєї дружини, донечки і синочка, які були раді мене бачити», - згадує Герой.  

Поліцейський, який бачив війну через приціл та обороняв державу у найнебезпечніших ділянках фронту, неодноразово нагороджувався, зокрема, відзнаками Президента «За участь в антитерористичній операції», «За оборону України» та Головнокомандувача Збройних Сил України «Срібний хрест».

«На сьогодні я мрію, як і кожен українець, перемогти нарешті ворога та завершити війну. Щоб всі Герої повернулися додому живими і здоровими, а наші діти мали щасливе майбутнє», - підсумував спецпризначенець поліції Буковини.


Відділ комунікації поліції Чернівецької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux