Під час злочинного зібрання лідер злочинного світу надав вказівку провчити засудженого кілера, який у 2020 році вбив наближену до нього особу. Обом фігурантам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.
Зібрали докази причетності представників криміналітету до організації та участі у злочинному зібранні, а також поширення злочинного впливу оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області спільно зі слідчими слідчого управління поліції Буковини.
Як встановили поліцейські, у 2021 році «вор в законі» на прізвисько «Тенго Гальський» попросив 29-річного «смотрящого» за Сокирянською колонією забезпечити проведення злочинного зібрання (сходки) з використання засобів зв’язку. На цій «онлайн-зустрічі» мало обговорюватись питання щодо покарання одного із засуджених, який у 2020 році пострілом у живіт вбив лідера місцевої ОЗГ «Пачу» та наразі відбуває покарання у виправній колонії. Оскільки вбитий був близькою до «Тенго Гальського» особою, останній бажав помститись кілеру.
На «сходці» прийняли рішення фізично покарати вбивцю товариша «вора в законі», а виконати це рішення доручили так званому «смотрящому» за установою.
21 березня за погодженням із Чернівецькою обласною прокуратурою «вору в законі» на прізвисько «Тенго Гальський» заочно повідомили підозру за ч. 3 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу особою, яка перебуває у статусі «вор в законі») та ч. 1 ст. 255-2 (Організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці)) Кримінального кодексу України.
«Смотрящий» за ДУ «Сокирянська ВК» отримав підозру за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення та поширення злочинного впливу у виправній установі) та ч. 1 ст. 255-2 Кримінального кодексу України.
Відомо, що 40-річний уродженець Абхазії був «коронований» у санкт-петербурзі у 2014 році. Після процедури «посвяти» отримав прізвисько «Тенго Гальський» та «Тенго Пітерський».
За скоєне підозрюваним може загрожувати до 15 років в'язниці.
Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками оперативних відділів ДУ «Сокирянська виправна колонія» та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань.
Нагадаємо: на Закарпатті утриманців виправної установи на чолі з «кримінальним авторитетом» викрили в організації сходки та поширенні злочинного впливу. За аналогічні злочини підозру отримали «вор в законі» на прізвисько «Дато Ланчхутський» та «смотрящий» за Маневицькою виправною колонією.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України