Шахрайства, пов’язані з банківськими рахунками є однією з найпоширеніших схем незаконного заволодіння коштами громадян. Від такого злочину потерпіли одразу ж п’ятеро буковинців. Разом вони втратили майже 73 тисячі гривень.
До поліції з повідомленням про шахрайство звернулася 60-річна чернівчанка. Жінка розповіла поліцейським, що їй зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Під приводом захисту банківського рахунку, дізнався необхідні персональні дані картки та заволодів майже 21 тисячею гривень заявниці.
За такою ж схемою аферисти ошукали 34-річну жительку міста Сторожинець та 48-річну жительку села Іспас. Псевдобанкіри скористалися довірливістю жінок та привласнили майже 33 тисячі гривень.
42-річна жителька села Черленівка, отримавши такий дзвінок, перерахувала шахраям майже 6000 гривень. А 43-річний житель села Тисовець – більше 13 тисяч гривень.
За всіма фактами дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці нагадують декілька правил, які допоможуть вам не потрапити до рук шахраїв.
У випадку отримання телефонного дзвінка з фінансової установи, запам’ятайте, що працівники банків не мають права запитувати:
- PIN-код до платіжної картки;
- тризначний номер на звороті картки;
- коди підтверджень платежів;
- паролі до Інтернет-банкінгу.
Якщо ви все ж таки потерпіли від шахрайства, не зволікайте одразу телефонуйте до банку з проханням заблокувати ваш рахунок, а також звертайтеся з повідомленням про злочин до поліції на спецлінію «102».
Відділ комунікації поліції Чернівецької області
.jpg)