Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Вибухотехніки поліції Буковини розповіли вихованцям військово-спортивного ліцею про особливості професії та нагадали як діяти у разі небезпечної знахідки

Опубліковано 20 листопада 2025 року о 15:44

Профорієнтаційну зустріч провели співробітники сектору організації відбору УКЗ спільно із колегами Управління вибухотехнічної служби ГУНП в Чернівецькій області. Поліцейські розповіли ліцеїстам про важливість професії та переваги навчання у закладах освіти системи МВС, які готують майбутніх правоохоронців.

Співробітники сектору організації відбору Управління кадрового забезпечення ГУНП, детально ознайомили вихованців Чернівецького військово-спортивного ліцею із умовами  вступу до відомчих закладів освіти, розповіли про перспективи працевлаштування після завершення навчання та надали перелік спеціальностей і закладів МВС зі специфічними умовами навчання. 

Під час заходу співробітники Управління вибухотехнічної служби ГУНП в Чернівецькій області докладно розповіли про специфіку своєї професії, підкресливши, що вибухотехнік — це не лише про знешкодження вибухових пристроїв, а й про складну аналітичну роботу, постійну підготовку та готовність оперативно реагувати на будь-які небезпечні ситуації.

-    Для ліцеїстів ми провели ознайомче заняття щодо дотримання особистої безпеки під час виявлення підозрілих предметів, вибухонебезпечних знахідок, уламків БПЛА. Акцентували увагу на алгоритмі дій у таких ситуаціях і куди звертатися, зокрема негайно потрібно телефонувати на «102», - зазначив начальник Управління вибухотехнічної служби ГУНП в Чернівецькій області Андрій Гаврих.

Також поліцейські розповіли, з якими видами вибухових пристроїв доводиться працювати, які основні ризики супроводжують їхню діяльність, а також якими сучасними методами та технічними засобами вони користуються для виявлення і знешкодження вибухонебезпечних предметів. 

Окремим етапом заходу стала демонстрація зразків реальних вибухонебезпечних предметів. Серед них — міни різних типів, гранати, касетні елементи та інші боєприпаси, які ворог залишає після себе, наражаючи на небезпеку мирне населення. Вибухотехніки пояснили, як виглядають такі предмети, чому вони становлять загрозу навіть у неробочому стані та як часто цивільні стикаються з ними.

ГУНП в Чернівецькій області вже багато років взаємодіє з військово-спортивним ліцеєм: поліцейські систематично беруть участь у правовому та патріотичному вихованні ліцеїстів, розповідають про специфіку своєї служби та підтримують їх у підготовці до вступу у відомчі виші.

Якщо Ви бажаєте здобути вищу освіту у закладі МВС України зі специфічними умовами навчання, звертайтесь до сектору організації відбору Управління кадрового забезпечення ГУНП в Чернівецькій області, за адресою м. Чернівці вул. Головна, 24 або за телефоном (0372) 591432,  066-18-333-17, або до територіального відділу (відділення) поліції.



Відділ комунікації поліції Чернівецької області

1 з 5
2 з 5
3 з 5
4 з 5
5 з 5

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux