Сьогодні, 15 квітня, в Україні відзначається 105-та річниця з дня заснування карного розшуку. Тож оперативники, які протистоять криміналітету та забезпечують безпеку суспільства в умовах повномасштабної війни, отримали відомчі відзнаки та спеціальні звання.
За останні два роки функціонал розшуківців, як і поліцейських з інших підрозділів, значно розширився. Оперативники не тільки борються зі злочинністю, здійснюють оперативний супровід розслідувань воєнних злочинів рф, викривають російських військових і їхніх спільників, а також захищають країну на передовій.
На початку заходу з відзначення поліцейський, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх героїв та жертв війни.
Заступник голови Національної поліції - начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов подякував кожному оперативнику за віддану службу на благо українського народу:
«Сьогодні робота співробітників карного розшуку вимагає прояву надможливостей, як, напевно, і від кожного громадянина. Ми на своєму місці, маємо зробити все, щоб ворога не стало на нашій землі, а люди відчували себе захищеними».
У час, коли росія завдає масованих ракетних ударів по Україні, розшуківці утримують всередині країни стабільну оперативну обстановку. За час повномасштабного вторгнення рф працівники кримінальної поліції розкрили понад 2 тисячі умисних вбивств, 500 зґвалтувань, понад 16 тисяч майнових злочинів, ліквідували 185 організованих груп і злочинних організацій.
Триває масштабна робота щодо блокування обігу нелегальної зброї. За два роки оперативники вилучили понад 11 тис. одиниць вогнепальної зброї, 1 562 гранатомети, більше 27,5 тис. гранат.
У взаємодії з контррозвідкою Служби безпеки України карний розшук бере участь у виявленні кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки та територіальної цілісності України. Викрито 490 фактів колабораційної діяльності. За підозрою у диверсійній діяльності та співпраці з ворогом затримано 1 639 осіб: по 348 особам перевірка проводиться Національною поліцією України, 1 291 – передано для відпрацювання до СБУ.
Начальник Департаменту карного розшуку НПУ Вадим Дзюбинський зазначив, що в оперативників, особливо у прифронтових регіонах, чимало нових завдань воєнного часу:
«Це і допомога військовим, і евакуація мешканців, і огляди прильотів, і щоденна допомога людям біля фронту. Ми пишаємось нашою командою професіоналів. Тих, хто не зрадив Присязі та гідно справляється з викликами сьогодення».
Департамент комунікації
Національної поліції України