Заступник начальника Департаменту кіберполіції Володимир Криволапов у складі української делегації взяв участь у міжнародній конференції «Кіберстійкість у сучасному світі. Досвід України», організованій Держспецзв’язку та проєктом EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.
Основною темою заходу, до якого долучилися українські та світові фахівці з кібербезпеки, представники урядових органів і бізнесу, став досвід України в протидії російським кіберзагрозам.
30 спікерів з України, Іспанії, Німеччини, Польщі, США та інших країн прибули до Варшави, щоб обмінятися знаннями в питаннях стійкості під час кібервійни. Зокрема, проаналізували надзвичайну стійкість України в умовах посилення кібератак на її критичну інфраструктуру. Обговорили проблеми захисту життєво важливих систем, а також акцентували увагу на потребі зміцнення міжнародної безпеки та співробітництва при реагуванні на надзвичайні ситуації.
«За майже два роки кіберполіцейські спільно з іншими суб’єктами кібербезпеки відпрацювали понад 600 хакерських атак на українські ресурси. Ми отримали унікальний досвід, яким готові ділитися з міжнародними партнерами для побудови безпечного інтернет-простору», - зауважив Володимир Криволапов.
Кіберполіцейський також підкреслив важливість міжнародної співпраці для побудови ефективної системи безпеки на прикладі міжнародної операції зі знешкодження злочинного угруповання.
За кілька років злочинної діяльності зловмисники зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств та спричинили збитків на суму у понад 3 мільярди гривень в перерахунку на національну валюту.
Завдяки багатомісячній кропіткій роботі українських правоохоронців та їх колег з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччини та Франції діяльність угруповання було припинено, а його членів – затримано.
Учасники конференції також поділилися ключовими ідеями щодо розвитку кіберзахисту та домовилися про подальшу співпрацю.
Разом з тим нагадуємо рекомендації з кіберзахисту для українських організацій, розроблені Держспецзв’язку.
Департамент кіберполіції
Національної поліції України